Oficiální stránky autorky

Bez sublimace – Proč není e-kniha k dostání?

Autobiografický příběh Bez sublimace; Sandy Brygan

Bez sublimace představuje mé první publikovanou práci. Když jsem ji psala, ani mě nenapadlo, že bych tím zahájila jakoukoliv autorskou činnost. Ne, naopak. Vždy jsem strašně ráda psala, cokoliv. A tohle mé psaní mi mělo sloužit spíše jako jakási forma deníku, který měl zachycovat danou, a pro mě velice významnou, etapu mého života. Také proto je psán opravdu velmi jednoduchou formou, zkrátka docela jiným způsobem, než byste u klasické knihy nebo e-knihy očekávali.

 

První stránky jsem psala s menším zpožděním, tedy, po mém návratu z cesty. Každý den se ale tento “deník” rozšiřoval o několik dalších stránek, podle toho, jak se co odehrávalo. V ty dny mi připadalo vše tak důležité a významné, … Měnil se mi život, odehrála se spousta důležitých, dramatických, otřesných, ale i krásných, momentů, které jsem chtěla uchovat. Vzpomínky vyblednou, v paměti si časem ledacos přizpůsobíme, ale když to napíšeme ještě surové a čerstvé, máme se skutečně k čemu vracet.

 

Samotnou mě pak překvapilo, kolik toho je. Pravda, jsou tam i méně podstatné části, ale původně, ještě před jakoukoliv publikací, měl deník přes 600 neb 700 stran a tvořily ho dvě části, přičemž ta druhá publikovaná nebyla. Její zakončení se ale trochu naznačilo v té později publikované, ořezané podobě, kterou jste si kdysi mohli zakoupit v podobě elektronické publikace (e-knihy).

Původní titulka
Původní titulka (2013)

BEZ SUBLIMACE

autobiografie, čtení pro muže, čtení pro ženy, e-knihy, příběhy, romantika, úvahy

 

Autor: Sandy Brygan
Téma: Autobiografie Sandy Brygan
Nakladatelství: Sandy Brygan (2013)
Počet stran: 342 stran
Jazyk: český

BEZ SUBLIMACE - titulka 2023
Aktualizovaná titulka (2023)

Publikace, plány a dostupnost

Jak jste si mohli všimnout, tato e-kniha není momentálně, a vlastně již několik let, na trhu dostupná. Vydání, které jste mohli zakoupit u více distributorů, bylo staženo s úmyslem trochu jej stylově upravit a opravit, před jeho doplněním i o tu druhou část deníku. Jednoduše, chtěla jsem Bez sublimaci předělat. K pokusu o realizaci svého plánu jsem se vrátila naposledy loni, roku 2023, ale bohužel. Pravda je taková, že se jedná o velmi těžký úkol. Je to hrozně citlivá a choulostivá záležitost. Z jedné strany se smějete, z té druhé se zlobíte, pláčete, a to i po těch deseti létech. Očividně, a ač je to skoro neuvěřitelné, je to pro mě pořád moc živé. Nevím, jestli to vůbec někdy zvládnu. A něco v mém nitru se asi ani nechce pokoušet o to, abych celou tu záležitost někdy vnímala jinak. Prozatím tedy, a nejspíš ani v blízké budoucnosti, se této e-knihy v nabídce dostupných publikací nedočkáte…

Sandy Brygan

V: 7
Spread the love